border=0
Меню Мени
Начини на плаќање Виза, Мастеркард, Паричник Виза Киви, Јандекс.Мони, МТС, Билин, Мегафон, Теле2
Прв депозит за бонус 0001 000
Апликации за мобилни телефони -
Јазици Руски
Во живо е таму
10,0
Сигурност
8.0
Коефициенти
10,0
Погодност за плаќања
9.0
Поддршка
8.0
Бонуси и промоции
9.0
Претходна линија
9.0
Линија во живо
10,0
Производство
10,0 Сигурност 10.0
8,0 Коефициенти 8,0
10,0 Леснотија на плаќање 10.0
9,0 Поддршка 9.0
8,0 Бонуси и промоции 8.0
9,0 Претходна линија 9.0
9,0 Линија во живо 9.0
10,0 Производливост 10.0

Преглед

Канцеларијата на букмејкерот започна со работа во 2009 година, претежно преку Интернет, но исто така неодамна отвори неколку обложувалници: во Москва, Санкт Петербург, Јалта и Ставропол. Пред неколку години, Винлин оствари прилично голем скок и стана еден од водачите на букмејкерите.

Букмејкерот легално прифаќа облози, влегува во Првиот СРО и работи преку КУПИС.

Поради големата желба да ги интересира постојните играчи и да привлече нови, Винлин има многу активна политика за рекламирање, на пример, нуди бесплатни облози за поголемите фудбалски настани.

П.н.е. нуди да се обложува на спорт, е-спорт, исто така има и центар за натпревари со статистика и видео во живо преноси на натпревари.

Winline има мобилна верзија на страницата, но нема канцелариски апликации за iOS и Android.

Посебни функции од Винил

 • Функција за готовина: без да чекате да заврши настанот, ви дава можност да го откупите вашиот облог по одредена цена.

Можете исто така да го споделите вашиот облог на социјалните мрежи.

Настаните во живо на фудбалот се доста широки, како и на тенисот. Просечната маргина во живо е 7,5-8%.

Правно име на компанијата: LLC NKS Management Company, Moscow, 123317, Presnenskaya nab., D. 8, стр. 1, кат 11.

Службата за поддршка работи деноноќно преку е-пошта: support@winlinebet.ru и телефон: 8800333604. Има разговор во живо.

Внимание: Winline руски букмејкер и Винилин онлајн букмејкер со страница во зоната .com - различни, правно неповрзани компании.

Начини на плаќање:

Надополнување на сметката

Начини за финансирање на вашата сметка на Winline: Visa, Mastercard, Wallet Visa Qiwi, Yandex.Money, MTS, Beeline, Megafon, Tele2 . Повеќе информации за плаќањата на веб-страницата за букмејкери.

Минималната сума на надополнување е 500 рубли.

Максимална сума на надополнување:

 • методи за картички - 550 илјади рубли;
 • Visa, Qiwi Wallet и Yandex.Money - 250 илјади рубли;
 • Moneta.ru, Мегафон и Теле2 - 100 илјади рубли;
 • МТС - 14.999 рубли;
 • Beeline - 5 илјади рубли.

Минималната понуда е 50 рубли. Максимална понуда - зависи од обемот на настанот.

Сите депозити се кредитираат веднаш. Компанијата ги покрива вашите трошоци за надополнување на сметката за игра, освен за мобилни оператори.

Повлечете средства

Повлекувањето на средствата до Winline може да се изврши преку платните системи:

 • Виза, Мастеркард ( минималниот износ на повлекување е 500 рубли; максимумот е 75 илјади рубли )
 • Qiwi Wallet, Yandex.Money ( минималниот износ на повлекување е 500 рубли; максимумот е 15 илјади рубли )
 • Moneta.ru ( минималниот износ на повлекување е 500 рубли; максимумот е 100 илјади рубли )

Терминот за повлекување пари Виза, Мастеркард - до 3 работни дена, сите останати - веднаш. Компанијата ги покрива вашите трошоци за трансфер на пари.

Внимание: Данок на добивка

Според став 1 од чл. 214,7 од даночниот законик на Руската Федерација, букмејкерот мора да го задржи данокот на личен доход во износ од 13%. Данокот се одзема од разликата помеѓу висината на исплатените добивки и износот на направениот интерактивен облог.

Верификација

За да ги користите услугите на овој букмејкер, ќе ви требаат:

 • да се регистрирате на веб-страницата и во Центарот за интерактивно сметководство за превод (ЦУПИС);
 • да дојде во канцеларијата на партнерот КУПИС со пасош;
 • по успешно завршување на верификацијата, ќе добиете СМС порака.

Верификацијата обично трае не повеќе од 1-2 дена.

Бонуси

Добредојдовте бонус од 1.000 рубли по преземање апликација

Понудата Winline ви овозможува да добиете 1.000 рубли веднаш по инсталирањето на мобилната апликација, без дополнителни услови со систем за asвездичка или бонус.

Покрај бесплатниот облог од 1000 рубли, добивате и бонус за добредојде на првиот депозит. Само преземете ја апликацијата, регистрирајте се и на вашата сметка - 1000 рубли.

Се вчитува ...