Тенис

Прогноза за натпреварот Симон Халеп - Викторија Азаренка, 5 јули 2019 година, 13:00 часот. WTA - Вимблдон

Врвна понуда од

Залог: П1 1,9

Понуда од

Залог: П1 1,9

Халеп

Симон во последно време сериозно ја изгуби формата. До неодамна, тенисерката го водеше рејтингот на светската женска асоцијација. Сега Романецот потона во далечната седма линија. На Вимблдон, Халеп се сретна со тешки противници: Сашнович и Бузарнеску, каде оствари победа со резултат 2: 0 и 2: 1, соодветно.

Азаренка

Викторија исто така јасно пропаѓа оваа година. Тенисерката само на турнир во Рим се одлепи до четвртфиналето, каде беше поразена од Каролина Плишкова 1: 2. На Францускиот опен, Белорусите се соблекоа во втората фаза од Наоми Осаки. Во последната борба, Вика ја надигра Ајла Томјанович со 2: 0.

Прогноза

Веруваме дека искуството на Симон ќе и помогне да ја победи Викторија.

Обложување на мечот Халеп - Азаренка: П1. Коефициент 1,9 од винската линија на п.н.е.


Се вчитува ...