Тенис

Предвидување за натпреварот Елина Свитолина - Марија Сакари, 17 јуни 2019 година, 13:00 часот. WTA - Бирмингем

Врвна понуда од

ТБ 20,5. Коефициент 1.7

Понуда од

ТБ 20,5. Коефициент 1.7

Свитолина

Елина само постепено започнува да ја обновува својата форма. Атлетичарот, по неуспесите во Ролан Гарос, Истбурн и Бирмингем, доби две победи на Вимблдон. Прво, Украинката ја совлада Дарија Гаврилова со 2: 0. И, тогаш се запозна со Маргарита Гаспаријан. Свитолина го загуби првиот сет, но во вториот Русинка се повреди и не можеше да ја продолжи средбата.

Сакари

Отпечатената Марија изгледаше прилично добро на неплочена оваа година. Атлетичарот стигна до полуфиналето на Рим, каде загуби од Каролина Плишкова во два сета 6: 4, 6: 4. Во досегашното соочување, родум од Грција ги победи Американците Пера и Чешка Бозкова со ист резултат 2-0.

Прогноза

Тенисерите никогаш не се сретнале во своите кариери. Веруваме дека средбата ќе се одолговлекува барем до третиот сет. Предвидуваме вкупно поголема од 20,5.

Обложување на мечот Свитолина - Саќари: ТБ 20,5. Коефициент 1,7 од Б. пармајч.


Се вчитува ...