Тенис

Предвидување за натпреварот Каролина Мухова - Анета Контравеит, 5 јули 2019 година, 13:00 часот. WTA - Вимблдон

Врвна понуда од

Далеку 1,65

Понуда од

Далеку 1,65

Мухов

Каролина не може да се пофали со своите високи достигнувања. Сега таа зазема само 68 позиција во рангирањето на светската асоцијација на жени. Кај Ролан Гарос, Чешката Република се соблече во 1/16 финалната фаза од Алисон Риск 7: 6, 3: 6, 2: 6. Во екстремниот дуел Мухов беше посилен од Медисон Бренгл 6: 3, 6: 4.

Контравејт

Анет во последно време многу забави. Тенисерката не успеа на Францускиот опен, каде се соблече во првата фаза, загуби само од Каролина Мухова. Потоа, со истиот успех, Естонецот го напушти митингот во Бирмингем, загуби од Јохан Конте со 0: 2.

Прогноза

Веруваме дека Анета ќе може да се одмазди за тој офанзивен пораз на „Грен слем“. Ја предвидуваме втората победа.

Обложување на мечот Мухов - Контравејт: П2. Коефициент 1,65 од bq бебелност.


Се вчитува ...