Фудбал

Предвидување за натпреварот Мароко - Бенин, 5 јули 2019 година, 19:00 часот. Куп на нации на Африка

Врвна понуда од

Залог: П1 1.6

Понуда од

Залог: П1 1.6

Мароко

Атласот изгледа одлично во текот на целиот куп на нации во Африка. Тимот во групната фаза никогаш не изгуби бодови. Потсетете се дека Мароканците се сретнале со Намибија, Брегот на Слоновата Коска и Јужна Африка. Сите средби завршија во минимална победа за црвено-белите со резултат 1: 0.

Бенин

Вервериците сè уште немаат донесено ниту една победа на овој турнир. Тимот се повлече трипати во групата. Бенин прво го наслика светот со Гана 2: 2, а потоа двапати не најде победник во игрите со Гвинеја-Бисао и Камерун. Две екстремни круга завршија со резултат 0-0.

Статистики

  • Мароко загуби два меча од пет минати.
  • Бенин постигна 6 гола на 5 претходни средби.

Прогноза

Сметаме дека Мароканците се јасен фаворит во оваа игра. Предвидете ја победата на црвено-белите.

Обложување на мечот Мароко - Бенин: П1. Коефициент 1,6 од визил на п.н.е.


Се вчитува ...