Тенис

Предвидување за натпреварот Слоан Стивенс - Јохана Конта, 6 јули 2019 година, 13:00 часот. WTA - Вимблдон

Врвна понуда од

ТБ 20,5. Коефициент 1,8

Понуда од

ТБ 20,5. Коефициент 1,8

Стивенс

Слоан ја загуби поранешната состојба. Само на Францускиот опен успеа да покаже некои резултати. Таму, Американката стигна до четвртфиналето, каде загуби од Јохан Конте 1: 6, 4: 6. Во последниот натпревар, Стивенс го надигра Јафан Ванг со 6: 0, 6: 2.

Кома

Јохана на Ролан Гарос, по поразот од Слоун, се соблече во следната рунда. Ова се случи на средбата со Маркета Вондрушова 0: 2. На ждрепката во Истбурн, Британците стигнаа до 1/8 финалето, но Онс abабер беше поразен. Во последниот натпревар, Конте ја надигра Катерина Синјакова со 2: 0.

Прогноза

Тенисерите можат да ја наметнат својата игра едни на други. Предвидуваме вкупно поголема од 20,5.

Обложување на мечот Стивенс - Конте: ТБ 20,5. Коефициент 1,8 од винската линија на п.н.е.


Се вчитува ...