Тенис

Предвидување за натпреварот Кики Бертенс - Барбора Стрицова, 6 јули 2019 година, 13:00 часот. WTA - Вимблдон

Врвна понуда од

Ф1 (-2,5). Коефициент 1.7

Понуда од

Ф1 (-2,5). Коефициент 1.7

Бертенс

Кики е во првите пет на светскиот ранг. Потсетете се дека Белгиецот зазема 4 редица. Тенисерката се покажа како добра на турнирот во Хертогенбош, каде стигна до финалето. Во решавачкиот натпревар, таа сепак не успеа да дојде до победа. Бертенс загуби од Алисон Риск со резултат 1: 2.

Стрицова

Барбора не може да се пофали со толку висока позиција во рангот на ВТА. Тенисерот е само на 54-та позиција. На овој „Гренд Слем“, чешката атлетичарка се сретна со Лесија Цуренко и Лора Сигемунд со ист резултат 2-0.

Прогноза

Тенисерите се сретнаа само еднаш во своите кариери. Потоа победи Барбора. Предвидуваме дека Кики ќе може да се одмазди.

Обложување на мечот Бертенс - Стрицова: Ф1 (-2,5). Коефициент 1,7 од Bq Betcity.


Се вчитува ...