Фудбал

Предвидување за натпреварот Аргентина - Чиле, 6 јули 2019 година, 22:00 часот. Купот на Америка

Врвна понуда од

x2. Коефициент 2,0

Понуда од

x2. Коефициент 2,0

Аргентина

Сините и белите од самиот почеток на турнирот не беа нивни. Потсетете се дека во првото коло екипата неочекувано загуби од колумбиската репрезентација 0: 2, а потоа се раздели со светот 1: 1 со Парагвај. Потоа екипата влезе во плеј-офот благодарение на победата над репрезентацијата на Катар со 2: 0. Во полуфиналето Аргентинците загубија од Бразил со 0-2.

Чиле

Црвените изгледаа одлично во групната фаза. Команла победи на два меча од три, а исто така еднаш загуби од 0-1 од Уругвај. Во четвртфиналето, црвено-белите ја совладаа Колумбија во изведувањето на пенали 5: 4. На ½ Чилеанците доживеаја поразителен пораз од Перу 0: 3.

Статистики

  • Аргентина победи на два меча од петте екстремни.
  • Чиле постигна 6 гола на 5 претходни натпревари.

Прогноза

Во две изминати ждрепки во Купот на Америка, ривалите се сретнаа во финалето. Преовладуваа двапати Чилеанци. Сега ја предвидуваме победата на второто или ждрепката.

Обложување на мечот Аргентина - Чиле: x2. Коефициент 2,0 од п.н.е.


Се вчитува ...