Фудбал

Предвидување за натпреварот Египет - Јужна Африка, 26 јуни 2019 година, 23:00 часот. Куп на нации на Африка

Врвна понуда од

Ф1 (-1,5). Коефициент 2.7

Понуда од

Ф1 (-1,5). Коефициент 2.7

Египет

Фараоните се еден од главните кандидати за трофејот. Тимот изгледа одлично во текот на летото. Тимот победи на три кола по ред. Потсетете се дека Египќаните се сретнале со Зимбабве, ДР Конго и Уганда. Црвено-белите победија со резултат 1: 0, 2: 0, 2: 0.

Јужна Африка

Јужна Африка не покажа такви резултати на овој турнир. Тимот победи само на една средба со резултат 1: 0 во Намибија. Исто така, жолто-зелените претрпеа два порази со ист резултат од Брегот на Слоновата Коска и Мароканците.

Статистики

  • Египет не пропушти ниту еден погодок на CAN.
  • Д-р Јужна Африка изгуби два меча од 5 минато.

Прогноза

Мохамед Салах и Ал-Мухамади се здобија со одлична форма. Предвидуваме дека тие ќе ги уништат Јужноафриканците.

Обложување на мечот Египет - Јужна Африка: Ф1 (-1,5). Коефициент 2,7 од винската линија на п.н.е.


Се вчитува ...