Фудбал

Предвидување за натпреварот Нигерија - Камерун, 6 јули 2019 година, 19:00 часот. Куп на нации на Африка

Врвна понуда од

Помине 1. Сооднос 1.85

Понуда од

Помине 1. Сооднос 1.85

Нигерија

Бело-зелените започнаа одлично во досегашната ждрепка. Африканските Бразилци ги добија своите први два меча, победувајќи ги Бурунди и Гвинеа со ист резултат 1-0. Во третото коло, одделенијата на Рора сензационално загубија од Мадагаскар со резултат 0: 2.

Камерун

Неодоливиот изглед изгледа добро во последно време. Тимот не загуби ниту еден натпревар од претходните шест. На овој турнир Лавовите извојуваа една победа над Гвинеја-Бисау со резултат 2: 0, а исто така двапати го насликаа светот 0-0 со Гана и Бенин. Во својата група Камерунците го освоија второто место, губејќи од Гана во постигнатите голови.

Статистики

  • Нигерија загуби два меча од пет екстремни.
  • Камерун постигна 5 гола на 5 претходни средби.

Прогноза

Очекуваме да видиме интересна игра во која Нигеријците успеваат да одат понатаму.

Обложување на натпреварот Нигерија - Камерун: Помине 1. Коефициенти 1.85 од вин-линијата БК.


Се вчитува ...